Spotkanie z historią w parku

939

Już z najbliższą środę, 23 sierpnia, w parku Leśnym odbędzie się kolejne spotkanie z historią. Tym razem będzie ono poświęcone bitwie o Anglię. Wciąż można się na nie zapisać.

To będzie jedno z cyklu spotkań w ramach projektu „Pamiętać – wspominać – przekazywać”. Skierowane jest głównie do seniorów, ale organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, niezależnie od wieku.

Jak zwykle będzie zwiedzenie wystaw z przewodnikiem, a następnie wspólna dyskusja na temat historii i jej wpływu na dzisiejszą rzeczywistość.

– Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie i dyskusji tematycznej, by pamięć o ważnych wydarzeniach nigdy nie zgasła i była przekazywana kolejnym pokoleniom – zachęcają organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Sport-Art Lubin oraz Muzeum Historycznym w Lubinie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 12. Żeby wziąć w nim udział, trzeba się wcześniej zgłosić. Zapisy pod numerem telefonu 731 123 222 (koordynator Magdalena Gębarowska).

Projekt „Pamiętać – wspominać – przekazywać” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Zaplanowano jeszcze trzy spotkania w ramach tego cyklu: 6 i 13 września oraz 11 października.


POWIĄZANE ARTYKUŁY