– Dzisiejsza konferencja poświęcona została problematyce zakażeń HIV i chorobie AIDS. Chciałam podziękować w szczególności prezydentowi Lubina, Robertowi Raczyńskiemu, że mogła się ona odbyć w Urzędzie Miejskim – mówi Janina Szelągowska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie i jednocześnie współorganizatorka konferencji.
Spotkanie odbyło się w dużym gronie, a wśród osób zaproszonych byli nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
– To pierwsze spotkanie poświęcone problematyce zakażeń HIV i chorobie AIDS, a odbędzie się ich cały cykl – wyjaśnia Szelągowska.
HIV najczęściej zakażani są młodzi ludzie. Celem konferencji było znalezienie dojścia do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
– Ten problem wcale się nie zmniejsza, a wręcz odwrotnie, rośnie cały czas. Na konferencji pt. „Nie daj szansy AIDS” szukamy wspólnych dróg, by zbliżyć się do młodych ludzi – zaznacza Zofia Marcinkiewicz, koordynator oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lubinie w sekcji oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia dysponuje wszelkimi materiałami dotyczącymi zakażeń HIV. Niestety badań nie można wykonać w Lubinie, a jedynie w Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu.
– Bardzo się cieszę, że mogliśmy współorganizować tę konferencję, bo jest to rzeczywiście ogromny problem – stwierdza Lucyna Rojewska, kanclerz Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego. – Konferencje „Nie daj szansy AIDS” to bardzo cenne spotkania dla wszystkich stron.
AM
fot. Anna Michalska
Konferencja pt. "Nie daj szansy AIDS"