Spodobało nam się to samochodowe kino

1955

– Dzieciom bardzo się podoba. To zupełnie inny wymiar kina – mówi para lubinian, która przyjechała dziś w dziećmi pod halę RCS, by obejrzeć „Małego Księcia”, pierwszą z projekcji w ramach kina samochodowego. O 21 obejrzeć będzie można jeszcze „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”.

Kino samochodowe to nowa inicjatywa w naszym mieście. Jest za darmo, jest też odskocznią od epidemii i domowej izolacji, więc pomysł spodobał się lubinianom. Na ubiegłotygodniowe projekcje przyjechało prawie pół tysiąca samochodów, wygląda na to, że teraz będzie podobnie. Mamy dla Was zdjęcia z projekcji „Małego Księcia”.

A już jutro, 23 maja, będzie można obejrzeć „BFG: Bardzo Fajny Gigant” i „Żywioł. Deepwater Horizon”.

Przypomnijmy, wjazd jest bezpłatny, ale ponieważ teren został podzielony na numerowane miejsca, każdy wjeżdżając otrzymuje bilet z numerem swojego sektora, a do tego w prezencie breloczek #Lubin. Ze względów bezpieczeństwa na wjeździe mierzona jest też temperatura.

Samochodowi kinomani wjeżdżając otrzymują też częstotliwość fal radiowych, na których słychać dźwięk filmu, który jest transmitowany.

Filmy można oglądać albo na telebimie znajdującym się na hali RCS – wtedy trzeba wjechać od ulicy Odrodzenia, albo na ekranie ustawionym tuż obok budynku – wjazd od ulicy Kolejowej. W sumie po obu stronach łącznie jest 300 miejsc dla samochodów. Parking jest otwarty już na godzinę przed seansem.

W czasie pokazów filmowych można też coś zjeść. Na terenie kina samochodowego stanęły bowiem food trucki, w których można zamawiać jedzenie na wynos.

Repertuar kina samochodowego:

23 maja (sobota)

godz. 18:00 – „BFG: Bardzo Fajny Gigant”

godz. 21:00 – „Żywioł. Deepwater Horizon”

29 maja (piątek)

godz. 18:00 – „Rock Dog. Pies ma głos!”

godz. 21:00 – „Atomic Blonde”

30 maja (sobota)

godz. 18:00 – „Szajbus i pingwiny”

godz. 21:00 – „La La Land”

5 czerwca (piątek)

godz. 18:00 – „Był sobie pies”

godz. 21:00 – „Ocalony”

6 czerwca (sobota)

godz. 18:00 – „Gang wiewióra 2”

godz. 21:00 – „John Wick”

12 czerwca (piątek)

godz. 18:00 – „Mia i biały lew”

godz. 21:00 – „Furia”

13 czerwca (sobota)

godz. 18:00 – „Paddington 2”

godz. 21:00 – „Bogowie ulicy”

Fot. BM