Spektakl komediowy w Muzie

229

To może być dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Matki – 26 maja w Centrum Kultury Muza wystawiony zostanie spektakl „Imię”. Na scenie wystąpią m.in. Małgorzata Foremniak i Wojciech Malajkat. Dla naszych Czytelników mieliśmy jeden podwójny bilet na to przedstawienie.

„Imię” to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów.

Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty „Imienia”, sztuki jednocześnie nie pozbawionej refleksji.

Spektakl „Imię” wyprodukowany w 2016 roku, dziś zaliczany jest do najlepszych polskich produkcji. Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście, to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar/Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa).

W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

W przedstawieniu występują: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa/Irena Melcer, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat, Marcin Hycnar/Mateusz Banasiuk.

Spektakl wystawiony zostanie w Centrum Kultury Muza 26 maja o godz. 18 i 20.30. Bilety można kupić na stronie www.copa.pl/lubin.

Dla naszych Czytelników mieliśmy jeden podwójny bilet na to przedstawienie. Otrzymała go osoba, która dodzwoniła się do naszej redakcji dziś (22 maja) o godz. 12.30.

Bilet wygrał Ernest Kosz. Gratulujemy!


Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie przez TVL Sp. z o.o. ich danych osobowych w następującym zakresie: w przypadku zwycięstwa zgadzają się na opublikowanie imienia i nazwiska na portalu Lubin.pl pod tekstem o konkursie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY