Spalił się bus, a przy okazji też mercedes

3120

Opinia biegłego wskaże czy doszło do podpalenia czy był to samozapłon – mowa o samochodzie renault trafic, który spłonął w weekend na osiedlu Przylesie. Spalił się też inny, zaparkowany obok samochód.

Sytuacja miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę na parkingu przy ulicy Piłsudskiego. Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło około godziny 3.40. Pożar gasiły dwa zastępy z lubińskiej straży pożarnej, na miejsce przyjechali też strażacy z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale spłonęły dwa samochody.

– Spalił się renault trafic oraz zaparkowany obok mercedes. Straty w przypadku pierwszego pojazdu wstępnie oszacowano na 20 tys. zł, a w przypadku mercedesa – na około 25 tys. zł – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Na miejscu obecny był też biegły z zakresu pożarnictwa. Policja czeka teraz na jego opinię czy przyczyną pożaru był na przykład samozapłon czy doszło tutaj do podpalenia. Jeśli opinia wskazywać będzie na podpalenie, wszczęte zostanie policyjne śledztwo.

Fot. BM