SP 8 znów wygrywa

87

Po raz kolejny dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie, tym razem piątoklasistki, zajęły pierwsze miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej. Tym samym wywalczyły sobie awans do zawodów wojewódzkich w mini piłce siatkowej.

Zawody rozegrano w Grębocicach, w powiecie polkowickim. Powiat lubiński reperezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie, z klasy 5b, które w pięknym stylu w fazie play-off pokonały zespoły z Wilkowa (2:0) oraz w finale gospodarza turnieju, zespół z Grębocic (1:2).

Mistrzynie powiatu lubińskiego, w składzie: Koszut Bianka, Jarząbek Paulina, Pawecka Katarzyna, Grześkiewicz Magdalena, Ratusz Klaudia, Szarszoń Karolina, Kachnowicz Angelika i Żebracka Ewa, pod opieką Beaty Rak, będą reprezentować strefę legnicką na zawodach wojewódzkich już w przyszłym tygodniu – 15 kwietnia 2010r.

Trzecie miejsce, w tzw. małym finale, po meczu z reprezentacją Wilkowa, wywalczył sobie zespół z Legnicy.