Sokoły na podium „Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży”

154

W stolicy Dolnego Śląska odbył się ogólnopolski mityng lekkoatletyczny pod nazwą „Wrocławska Olimpiada Młodzieży”. Bardzo dobrze, w zawodach tych, spisali się zawodnicy lubińskiego „Sokoła” zdobywając medale we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wśród młodzików na najwyższym stopniu podium, w skoku w dal, stanął Karol Garbaczewski z wynikiem 5,73, natomiast II miejsce w biegu na 100 metrów zajął Arkadiusz Daniel (12,19).

Wśród juniorów młodszych U-18: Julia Góreczna zwyciężyła w biegu na 100 metrów przez płotki (15,21), Nikola Tarnowska osiągnęła najlepszy wynik w biegu na 100 metrów rezultatem 12,20, Joanna Zoła stanęła na trzecim miejscu podium wśród siedmioboistek (3570 punktów), natomiast Martyna Tylak zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki (15,59). Wśród juniorów U-20, Kacper Szkrapko zajął drugie miejsca w biegu na 200 metrów (24,17) oraz w skoku w dal (5,72).

We wrocławskich zawodach, kolejne doświadczenia startowe, okraszone częstokroć rekordami życiowymi, zbierali również: Maja Makarowska (100 m – 13,19), Adam Karim (200 m – 24,93), Aleksandra Karamon, Jagoda Bogucka, Kacper Kierski. Trenerami wymienionych zawodników są: Andrzej Szczupak, Mariusz Knull oraz Jarosław Szeremeta.

Kolejny weekend będzie bardzo pracowity w wykonaniu lubińskich lekkoatletów. 18 maja młodzicy wystartują w Legnicy w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Starsze dzieci wezmą udział 19 maja w okręgowych mistrzostwach programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Bolesławcu. Juniorzy zaprezentują swoje umiejętności w mityngach ogólnopolskich, w sobotę w Żarach, a w niedzielę w Łodzi.