SMS Zagłębie z awansem!

316

SMS Zagłębie I Lubin awansowało do 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorek. W grupie F w Olkuszu młode szczypiornistki wygrały dwa spotkania i zanotowały jedną porażkę.

Miedziowe już po dwóch spotkaniach zapewniły sobie awans do dalszych gier. Zawodniczki SMS Zagłębia w Olkuszu tak naprawdę rozegrały tylko jedną złą połowę w ostatnim spotkaniu z Pogonią Żory. Dwa pierwsze pojedynki zakończyły się wynikami 24:18 i 28:26. We wspomnianym ostatnim meczu lubinianki wygrywały do przerwy 17:14, by przegrać ostatecznie wyraźnie 23:33.

– W pierwszej połowie dziewczyny wykonały wszystkie założenia taktyczne, a przede wszystkim były skuteczne rzutowo. W drugiej połowie zwolniłyśmy tempo i grałyśmy nieskutecznie w ataku, co zostało wykorzystane przez drużynę przeciwną. Nie powinnyśmy przegrać tak wysoko. Przed nami regeneracja i przygotowania do kolejnych zawodów – mówi Elżbieta Szczepaniak, trener SMS Zagłębia I Lubin.