SMK na podium

452

Była rywalizacja sportowa i sporo zabawy. W hali przy ulicy K.E.N. w Lubinie odbył się drugi Turniej Koszykówki Młodzieżowej. W szranki po raz kolejny stanęły cztery drużyny.

Gospodarze – SMK Lubin oraz Gaudia Trzebnica Zdrój, RKKS Rawia Rawicz i Sparta Legnica – to zespoły, które podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem zawitały do Lubina na Turniej Koszykówki Młodzieżowej.

Wszystkie ekipy poczyniły spory progres w porównaniu do ostatniego turnieju, co było widać na parkiecie – Cieszymy się, że zawodnicy i drużyny się rozwijają. Co prawda jest to turniej towarzyski, ale walki na pewno nie brakuje. Na parkiecie można zobaczyć wiele ciekawych akcji, jakich nie powstydziliby się zawodnicy, grający w koszykówkę w kategorii seniora – mówi Łukasz Skibiński, wiceprezes SMK Lubin.

Ostatecznie w turnieju triumfował zespół z Rawicza, który w finale pokonał Gaudię Trzebnica Zdrój 62:43. Na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze. SMK w meczu o trzecie miejsce wygrało ze Spartą Legnica 56:28. Wcześniej lubinianie ulegli Rawii 44:74, a legniczanie przegrali z Gaudią 32:72.

Na najlepszych czekały nagrody oraz okazałe Puchary – Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji turnieju, w tym rodzicom, którzy włożyli wiele pracy i serca w organizację. Wielkie podziękowania dla Pana Tomasz Górzyńskiego, radnego miejskiego, który po raz kolejny nas wspierał. Cieszymy się z drugiego Turnieju Koszykówki Młodzieżowej i już myślimy o kolejnej edycji – mówi Łukasz Skibiński.

– Sezon w naszym wykonaniu na pewno mógł być lepszy, zrobimy wszystko, aby kolejny był bardziej udany. Dziś pokazaliśmy, że się rozwijamy i z tego się cieszymy – zgodnie stwierdzili zawodnicy SMK.