Śmiertelny wypadek koło Lubina. 29-latek zginął na miejscu

14437

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 323 pomiędzy Lubinem a Rynarcicami. Jeden z kierowców zginał na miejscu, inny walczy o życie w szpitalu. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy ustalają okoliczności i przebieg zdarzenia. Ruch na tym odcinku jest wstrzymany.

Wiadomo, że w zdarzeniu uczestniczyły łącznie cztery pojazdy: dwa osobowe, ciężarówka i bus. Ostatni z wymienionych nie brał bezpośrednio udziału w wypadku, a jedynie przejeżdżał obok i został uderzony odłamkami uszkodzonych aut. 

– Wypadek miał miejsce około godz. 10. Niestety na miejscu zginął 29-letni kierowca toyoty, a 34-letni kierowca peugeota został przewieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Funkcjonariusze pracujący na miejscu będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

W celu ustalenia szczegółów wypadku zostanie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych. Pojazdy osobowe miały tablice rejestracyjne z powiatów rawickiego i opolskiego.

Droga łącząca Lubin z Rynarcicami na czas działań służb jest nieprzejezdna.