Smak złota w Drzonkowie

174

Zawody MTB w Drzonkowie były niezwykle udane dla Piotra Ławickiego, który stanął na najwyższym stopniu podium. Lubinianin pokonał trasę w 1h i 42 minuty.

Piotr Ławicki i Agnieszka Jeżyk, która byłą pierwszą kobietą na mecie (Fot. Archiwum braci Ławickich)

Piotr startował w głównej rywalizacji na dystansie 5km biegu, 30km rowerem i ponownie 5km biegu. Duathlonowe zawody odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Była to IV edycji Polsko-Niemieckiego Cross Duathlonu 2020. Uczestnicy polsko-niemieckich zawodów wystartowali w dwóch dystansach: HOBBY: 5 km bieg, 20 km rower i 2,5 km bieg i wspomniany GŁÓWNY: 5 km bieg, 30 km rower i 5 km bieg. Złoty medal wywalczył Piotr Ławicki, za nim na metę przybiegł Janusz Put, który był także pierwszy w swojej kategorii. Brązowy medal w klasyfikacji generalnej założył na szyję Grzegorz Wojtczak, natomiast w swojej kategorii był drugi.