Skarbówka promuje rezerwację wizyt

19

Niemal 4,8 mln razy zarezerwowali podatnicy wizytę w urzędach skarbowych w ciągu roku od uruchomienia takiej możliwości. Dolnoślązacy korzystają z tej usługi nieco rzadziej od średniej krajowej.

Przez rok od uruchomienia usługi rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym w ten sposób umówiono 4,75 mln wizyt – średnio 297 tys. na województwo. Miesięcznie to 400 tys. spotkań, a średni czas obsługi podatnika wyniósł 14 minut. Na Dolnym Śląsku takich wizyt było dotychczas 288 242.

Podatnicy mają możliwość zaplanowanie spotkania ma dogodny dla siebie dzień i godzinę. Krajowa Administracja Skarbowa w ten sposób chciała pogodzić chęć załatwiania spraw bezpośrednio w urzędzie z koniecznością przestrzegania reżimu sanitarnego. 

Najczęściej urzędy skarbowe odwiedzają podatnicy, którzy, chcą uzyskać zaświadczenia (30 proc. wszystkich wizyt), załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi (27 proc.) oraz w sprawach deklaracji i zeznań podatkowych (12 proc.).

Najszybszym i najprostszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja internetowa. Wystarczy skorzystać z elektronicznego formularza na podatki.gov.pl, wskazać interesujący nas urząd, a następnie wybrać dzień i godzinę. Potwierdzenie rezerwacji przyjdzie na podany adres e-mail. Jeśli przy rezerwacji podamy numer telefonu komórkowego, otrzymamy też potwierdzenie rezerwacji SMS-em i przypomnienie o spotkaniu dzień przed nim. 

Ezoicreport this ad