Pomalowana na zielono świnka w centrum miasta

4596

Przestraszona, pomalowana zieloną farbą, prowadzona na postronku przez miasto – zabawę kosztem zwierzęcia urządziła sobie trójka mężczyzn. W nocy z soboty na niedzielę w krzakach między pubem a galerią handlową w centrum Lubina policjanci znaleźli świnkę.

O kwiczącej śwince funkcjonariuszy policji poinformowała mieszkanka Lubina. Kilku mężczyzn namalowało zieloną farbą na śwince napis Fox i wyprowadziło ją na nocy spacer. Nie wiadomo, czy poszli do pubu, zostawiając zwierze samo, czy świnka im uciekła, ale w chwili interwencji chowała się w krzakach przy rzeczce.

– To nieduża świnka, sadzę, że to mieszkanka świnki wietnamskiej – tłumaczy weterynarz Mirosława Nowacka, u której obecnie przebywa zwierzę. – Waży około 60-70 kg. Po jej stanie przypuszczam, że jest to świnka ozdobna, która nie przebywała w chlewni. Ma zadbane raciczki i sierść – dodaje.

Teraz świnka jest mocno zestresowana. – Siedzi u nas w kojcu. Mało otwiera oczy i odmawia tradycyjnego pokarmu dla świń. Je tylko chleb z masłem. Jeśli do jutra nie oprzytomnieje, będziemy musieli kupić specjalną karmę i zacząć ją leczyć – opowiada weterynarz.

Informację o zwierzaku umieszczono jako post na Facebooku. Doczekał się on wielu reakcji. – Dostaliśmy wiadomość, że jeżeli właściciel się nie znajdzie, będzie można zawieźć świnkę do azylu dla świń – relacjonuje Nowacka.

– Pierwszy raz trafiła do nas świnka. Trzeba się z nią inaczej obchodzić. To nie jest pies, do których przygarniania jesteśmy przyzwyczajeni – przyznaje weterynarz, dodając że gościli już u siebie trzy konie, jelonka, sarnę, dzika, koguta, kury oraz ptaki wielu gatunków.

Interwencję z udziałem świnki potwierdza tutejsza policja. – To prawda. O północy dostaliśmy takie zgłoszenie – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, rzecznik prasowy lubińskiej komendy. – Funkcjonariusze zastali świnkę w krzakach, ale sprawcy ciągle są poszukiwani – dodaje. – Kiedy uda dotrzeć się do właściciela zwierzęcia, specjaliści będą ustalać, czy doszło do przestępstwa znęcania się nad zwierzętami – uściśla policjantka.

Czy komuś uciekła lub ukradziono świnię z posesji? Post na Facebooku TUTAJ.

Fot. Facebook