Siatkarze Watahy wywalczyli medal w Krotoszynie

222

Młodzi zawodnicy Watahy Lubin bardzo dobrze zaprezentowali się podczas turnieju minisiatkówki kat. 2 chłopców w Krotoszynie. Jedna z lubińskich ekip wywalczyła na tej imprezie brązowy medal.

W turnieju uczestniczyło 16 drużyn, które w pierwszej fazie zostały podzielone na cztery grupy. Mecze rozgrywano systemem 1 set do 25. Zwycięzcy grup grali o miejsca 1-4, wiceliderzy – o miejsca o 5-8, 3. miejsca o lokaty 9-12, a 4. miejsca o lokaty 13-16.

Nasza drużyna Wataha Lubin 1 w składzie: Alan Świtała, Bartek Gawron, Jan Choniawko w pierwszej rundzie uplasowała się na 2. miejscu, przegrywając grupie tylko z bardzo dobrze grającą drużyną IUKS Jedynka Poznań. Ostatecznie chłopcy zajęli 6. miejsce w turnieju z bilansem 4 wygranych i 2 przegranych.

Lepiej zaprezentowała się Wataha Lubin 2 w składzie: Michał Szyszka, Kacper Kopański, Oskar Zarzecki. Zespół w pierwszej rundzie odniósł trzy zwycięstwa, co dało mu możliwość walki o miejsca 1-4. W rundzie finałowej młodzi lubinianie wygrali jeden mecz z gospodarzem turnieju i zdobyli ostatecznie 3. miejsce w zawodach. Złoto i srebro przypadło w udziale dobrze dysponowanej ekipie IUKS Jedynka Poznań

– Rozgrywamy po 6 spotkań, które dały nam dużo informacji, nad czym musimy jeszcze popracować przed najważniejszymi turniejami Kinder Joy of moving – mówi Przemysław Napora, szkoleniowiec siatkarzy Watahy.