Siatkarze Watahy w ćwierćfinale

407

Drugie miejsce zajęli młodzi siatkarze Watahy Lubin w turnieju 1/8 Finału Mistrzostw Polski. W trakcie rozgrywek dwóch zawodników zostało wyróżnionych tytułem MVP meczu. Dzięki temu lubinianie awansowali do ćwierćfinałów, które zostały zaplanowane na początek kwietnia.

Zawody odbywały się w dniach 18 i 19 marca w Jastrzębiu Zdroju. O awans walczyli siatkarze Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel, UKS Akademii Siatkówki ze Zduńskiej Woli, UKS AMS Opole oraz lubińska Wataha. Drużyny grały w systemie każdy z każdym. Lubinianie pokonali zawodników z Opola i ze Zduńskiej Woli, ale musieli uznać wyższość gospodarzy, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinałów.

W trakcie spotkania z UKS AMS Opole najlepszym na parkiecie wybrano Patryka Juszczaka, a tytuł MVP w potyczce z UKS Akademią Siatkówki Zduńska Wola przyznano Krzysztofowi Bonkowi.

Dalsza faza Mistrzostw Polski Młodzików odbędzie się 1 i 2 kwietnia. 32 najlepszych drużyn z kraju zostało podzielonych na 8 grup. Wataha o awans do półfinału powalczy z Hemarpolem Norwidem Częstochowa, MKS-em Truso Elbląg i AKS Rzeszów. Turniej odbędzie się w Częstochowie, a do półfinałów Mistrzostw Polski awansują dwa najlepsze zespoły. Z kolei finałowe rozgrywki, które wyłonią mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej, odbędą się w dniach 27-30 kwietnia.