Siatkarze Cuprum wywalczyli punkt w Lublinie

116

W meczu otwarcia 18. kolejki PlusLigi po raz drugi w tym sezonie po tie-breaku siatkarze KGHM Cuprum Lubin ulegli na wyjeździe drużynie Bogdanka LUK Lublin. Dorobek punktowy podopiecznych Pawła Ruska powiększył się zatem o 1 „oczko”.

Mecz skutecznie w ataku i na bloku rozpoczął Marcin Kania, a po bloku Jana Nowakowskiego przewaga gospodarzy była już siedmiopunktowa (9:2). Bardzo skuteczna gra lublinian w ataku i na siatce pozwoliła im zbudować jeszcze wyższą przewagę, która utrzymała się do końca pierwszego seta (25:13).

Początek drugiej odsłony wyglądał już zdecydowanie inaczej, tym razem to goście wyszli na prowadzenie przy zagrywce Jakuba Strulaka (8:3). Damian Schulz po skutecznym bloku dołożył kolejny punkt dla swojej drużyny, która skutecznie zaczęła odrabiać straty. W ekipie miedziowych na boisku zameldował się Jake Hanes, stawiając punktowy blok. Set zakończył się po udanym ataku Strulaka i w całym spotkaniu mieliśmy remis 1:1.

Następna partia była bardzo wyrównana od początku do końca. Obie drużyny chciały wejść jak najlepiej w trzeciego seta. As serwisowy Jake’a Hanesa pozwolił odskoczyć przyjezdnym na dwa punkty (10:8). Po ataku Tobiasa Branda Lublin wyszedł na prowadzenie (15:13). Wtedy trener Rusek poprosił o czas, po którym zawodnicy Cuprum wyrównali wynik (17:17). Trzeci set zakończył się po błędzie w zagrywce miedziowych.

Czwarta odsłona również zaczął się od walki punkt za punkt. W obu drużynach pojawiały się błędy w polu zagrywki, ale to lubinianom udało się zbudować kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca tej partii (25:17).

O zwycięstwie w całym starciu miał więc zdecydować tie break. Ta swoista gra nerwów rozpoczęła się od asa serwisowego Tobiasa Branda, co nakręciło grę gospodarzy już od samego początku (6:1). Atak Seweryna Lipińskiego dał dopiero trzeci punkt, podczas gdy Alexandre Ferreira posłał punktową zagrywkę (12:3), a chwilę później było już po meczu (15:4).

MVP: Marcin Komenda

Bogdanka LUK Lublin – KGHM Cuprum Lubin 3:2 (25:13, 16:25, 25:23, 17:25, 15:4)

Cuprum: Strulak (8), Masłowski (L), Ferens (10), Lorenc (3), Hanes (16), Pietraszko (7), Lipiński (1), Berger (8), Kubicki (2)

LUK: Nowakowski (7), Komenda (5), Kania (12), Wachnik (1), Ferreira (8), Brand (14), Hoss (L), Schulz (22), Hudzik (1).