Siatkarski thriller z happy endem

209

W meczu 19. kolejki siatkarze Cuprum Lubin pokonali przed własną publicznością wyżej notowany zespół Trefla Gdańsk. Do wyłonienia zwycięzcy konieczny okazał się tie-break.

W mecz nieco lepiej weszli goście, ale gdy w polu zagrywki pojawił się Jakub Strulak miedziowi trzykrotnie zapunktowali blokiem, obejmując prowadzenie 4:2. Po asie Jake Hanesa przewaga Cuprum wzrosła do pięciu „oczek”(14:9). Dystans zmniejszył się, dopiero gdy z dobrej strony zaprezentował się Piotr Orczyk, jednak to nie wystarczyło i pierwszego seta zakończył skutecznym atakiem Alex Berger (25:21)

Drugą partię lepiej rozpoczęli miejscowi (3:0), ale radość nie trwała długo. Przy zagrywce Mikołaja Sawickiego gdańszczanom udało się wypracować cenne dwa punkty przewagi. Po asie serwisowym Hanesa podopieczni Pawła Ruska zbliżyli się do rywali, jednak im dłużej trwał mecz, tym lepiej wyglądała gra przyjezdnych. Po ataku Sawickiego stan meczu uległ wyrównaniu (25:20).

W kolejnej odsłonie żadna z ekip przez długi czas nie potrafiła odskoczyć rywalom. Końcówkę seta lepiej rozegrali zawodnicy Trefla i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tej partii (do 21).

Miedziowi nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry piątej drużynie PlusLigi. Wyraźnie skoncentrowani lubinianie robili wszystko, by doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta im się udała głównie dzięki dobrej grze w bloku oraz wysokiej skutecznej w ataku. Set czwarty zakończył się wynikiem 25:21 dla gospodarzy.

Zatem o ostatecznym rozstrzygnięciu miała zdecydować siatkarska dogrywka, czyli tie-break. W tej grze nerwów bardzo dobrze zaprezentował się kapitan miedziowych Kamil Kwasowski. Ostatecznie po błędzie Mikołaja Sawickiego z czwartego triumfu w tym sezonie mogli się cieszyć zawodnicy z Lubina.

MVP: Jake Hanes

KGHM Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 3:2 (25:21, 20:25, 21:25, 25:21, 15:10)

Cuprum: Strulak (8), Berger (12), Kwasowski (9), Masłowski (L), Hanes (22), Hanes (29), Kubicki (2), Ferens (8), Pietraszko (8).

Trefl: Sasak (18), Urbanowicz (1), Niemiec (5), Sawicki (19), Koykka (L), Zaleszczyk (5), Nasevich (3), Kampa (2), Orczyk (16).