Siatkarscy młodzicy w ćwierćfinale mistrzostw Polski

953

Brązowy medal na zakończenie Ligi Młodzików to dla ekipa Daniela Dłużniakiewicza i Kamila Jaza wielki sukces. Młody zespół nabierał krzepy w Lidze Juniorów Młodszych, co miało przekład na grę w Lidze Młodzików.

Fot. Archiwum klubu

W grupie finałowej Ligi Młodzików grupy „H” o miejsca 1-4, ekipa Cuprum Lubin rozegrała sześć spotkań. Ostatnie mecze odbyły się w Wałbrzychu, gdzie zespół walczył o być, albo nie być w ćwierćfinale mistrzostw naszego kraju w tej kategorii. Najpierw lubinianie ograli KPS Chełmiec Wałbrzych 2:0, a w drugim meczu ulegli 2:1 UKS KORAL Wrocław. Osiągnięte rezultaty ostatecznie uplasowały zespół na trzeciej pozycji na koniec rundy finałowej. Brązowy medal mistrzostw Dolnego Śląska Ligi Młodzików pozwoliło Miedziowym Lisom na grę w 1/4 mistrzostw Polski.

– To był trudny sezon, chłopaki grali na dwa fronty w lidze młodzików, który był ich docelowymi rozgrywkami, ale także nabierali doświadczenia grając w lidze Juniorów młodszych. Gra w starszej kategorii wiekowej przyniosła wymierne efekty, grali dużo zdobywali cenne doświadczenie, co później mogli przełożyć na rozgrywki ligowe w lidze młodzików. Graliśmy dobrze, choć czasami zdarzały się nam błędy własne. Najważniejszym celem na ten sezon było zdobycie medalu oraz uzyskanie awansu do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Założony cel udało się nam zrealizować i z tego należy się cieszyć. Wynik pokazuje, że potrafimy dobrze pracować z młodzieżą i osiągać sukcesy, a nasi zawodnicy robią z miesiąca na miesiąc postępy w umiejętnościach. Teraz nie zwalniamy i pracujemy dalej, aby być w jak najlepszej formie podczas ćwierćfinałów mistrzostw Polski – puentuje Daniel Dłużniakiewicz, który z Kamilem Jazem prowadzą młodych siatkarzy Cuprum Lubin.

Ezoicreport this ad