Siatkarki Watahy z pucharem Małgorzaty Glinki

249

Rozgrywany w Miliczu Ogólnopolski Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki okazał się bardzo udaną imprezą dla siatkarek Watahy Lubin. Jedna z ekip występująca w kategorii „trójek” wywalczyła złoty medal.

Wspomniane pierwsze miejsce zdobyła drużyna Wataha 1 w składzie: Amelia Marciniak, Natalia Skowron, Hania Hadalska, Hania Malicha. Ostatnia w wymienionych swoją znakomitą postawą na boisku zasłużyła na tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju (MVP).

Nasze miasto w kategorii „trójek” reprezentowała również ekipa Wataha 2 w składzie: Maja Iwanicka, Kornelia Dańczuk, Hania Maciejewska, Michalina Czajkowska.

Świetnie zorganizowane zawody pozwoliły dodatkowo zebrać cenne doświadczenie zespołom z trzecich klas siatkarskich ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie, które rywalizowały w kategorii „dwójek”.

Nasze o rok młodsze siatkarki od większości rywalek w tej kategorii spisały się rewelacyjnie, plasując się w stawce 26 zespołów na 9., 16. i 18. miejscu.

Dodajmy, że w fazie grupowej nasz młody zespół pokonał trzecią drużynę turnieju, co pokazuje, jaki potencjał drzemie w lubińskich zawodniczkach.

Składy w kat. „dwójek”: Wataha 1: Lena Mrok, Lena Suchowska, Hania Sędzik; Wataha 2: Zuzanna Stelmach, Alicja Nagły, Hania Korol; Wataha 3: Oliwia Ucinek, Barbara Czernicka, Ula Chojnecka.

Na słowa uznania zasługują również siatkarki walczące w kat. „czwórek”, które w stawce 16 zespołów zajęły wysoką 5. lokatę, wygrywając 8 z 9 spotkań. Nasze zawodniczki uległy po kapitalnej grze 17:19 jedynie późniejszym brązowym medalistkom. W kat. „czwórek” Watahę reprezentowały: Aleksandra Linkowska, Hania Paluch, Kasia Paluch, Maja Będzińska, Martyna Krupa, Monika Blicharska. Zespoły Watahy prowadzili: Przemysław Cedro i Przemysław Napora.