Siatkarki UKPS Lubin na podium w Pieńsku

170

Siatkarki UKPS Lubin zakończyły turniej w Pieńsku na 2 miejscu i srebrnymi medalami w Wojewódzkim Finale LZS.

Do zawodów przystąpiło 7 zespołów: Lubin, Brzeg Dolny, Świdnica, Radków, Pieńsk, Marciszów, Oława. Nasz region reprezentowała drużyna złożona z młodziczek, kadetek i juniorek klubu UKPS Lubin oraz gościnnie dwie wychowanki obecnie reprezentujące barwy Pałacu Bydgoszcz, które wzmocniły lubińskie szeregi.

MVP Wojewódzkiego Finału LZS została okrzyknięta lubińska zawodniczka – Maja Olszowiak.

W takim zestawieniu dziewczęta nie miały okazji grać i trenować, dlatego po nerwowych początkach, z czasem prezentowały coraz lepszą dyspozycję i zgranie.

Po wygraniu grupy, gdzie pokonały Brzeg Dolny 2:1 i Radków 2:0 w finale przyszło im się zmierzyć, ze zwycięzcą drugiej grupy – Świdnicą.

Finał stał na wysokim poziomie. Trochę więcej zimnej krwi zachowały w końcówce tie breaka świdniczanki i zwyciężyły 2:1. – Jesteśmy z naszej gry bardzo zadowoleni, a przede wszystkim z faktu, że w takim składzie mogliśmy wspólnie stanąć do rywalizacji i cieszyć się siatkówką – podkreśla Przemysław Cedro, trener UKPS Lubin.