Shuseikan Poland na Mistrzostwach Karate Central Europe Open

121

Rok 2022 dla Shuseikan Poland, do którego należy także lubiński klub karate goju ryu, rozpoczął się medalowo pokazując, że zawodnicy mogą walczyć o najwyższe laury w wielkich międzynarodowych zawodach, w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju karate WKF (Karate Olimpijskiego).

W Bydgoszczy w Hali Sportowej Artego Arena odbył się międzynarodowy turniej Karate WKF XXI Central Europe Open, w których do walki stanęło ponad 915 zawodników z 88 klubów 13 krajów. Były to 2 dni zmagań na najwyższym krajowym i międzynarodowym poziomie karate WKF. Turniej w Bydgoszczy był Turniejem Rankingowym do Reprezentacji Polski WKF, stąd start najlepszych karateków we wszystkich kategoriach. Całość można było oglądać w bezpośredniej relacji internetowej.

Karate Goju Ryu reprezentował zawodnik Ścinawskiego Klubu Karate Dawid Grzybalski, starający się do wejścia do reprezentacji Polski w konkurencji kumite indywidualne Juniorów +76 Kg i zdobył 3 miejsce.

– Brawo, brawo, brawo! Odniesiony sukces pokazuje, że Dawid idzie dobrą drogą i wykonana praca daje efekty. Brązowy medal przybliży Dawida do Reprezentacji Polski WKF. Dziękujemy rodzicom Dawida, Państwu Marii i Dariuszowi Grzybalskim za wsparcie i kibicowanie – podkreśla Sensei Grzegorz Sadza z Shuseikan Poland.

Warto przypomnieć, że Dawid w 2021 roku w swojej konkurencji został wicemistrzem Polski zdobywając srebrny medal. Następne zawody rankingowe odbędą się w Pleszewie 22-23 kwietnia 2022 r.