Sezon leżakowy otwarty

22

Dziś obchodzimy Dzień Gapienia się w Niebo. Z tego właśnie powodu Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie wybrało właśnie 14 kwietnia na datę inauguracji sezonu leżakowego w parku Wrocławskim. Wprawdzie warunki na dworze nie sprzyjały beztroskiemu leniuchowaniu pod gołym niebem, ale nie przeszkodziły w korzystaniu z pozostałych atrakcji.

Pogoda mocno pokrzyżowała dziś plany organizatorom. Mimo to leżaki są już gotowe i jak tylko nadejdą ciepłe dni, z tej formy wypoczynku będą mogli skorzystać wszyscy lubinianie. Sezon leżakowy potrwa aż do końca jesieni.

– Pomysł z leżakami pojawił się rok temu, wtedy po raz pierwszy rozłożyliśmy je w parku Wrocławskim. Zdobyły dużą popularność wśród mieszkańców w ubiegłym roku. Dlatego postanowiliśmy kontynuować przedsięwzięcie. Chcemy przyzwyczaić ludzi do kultury wypoczywania na świeżym powietrzu – mówi Agata Bończak, kierownik Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. – Dzień Gapienia się w Niebo znalazłam przeglądając różne kalendarze. Idealnie wpasował się w naszą koncepcję leżakowania, więc połączyłam dzisiaj obie inicjatywy, aby nadać naszemu sezonowi większe znaczenie – dodaje.

Dzień Gapienia się w Niebo jest okazją do zatrzymania się na chwilę, spędzenia czasu na świeżym powietrzu i wpatrywania się w to, co dzieje się nad naszymi głowami. Na ten dzień przygotowano atrakcje, między innymi zabawy edukacyjne dla najmłodszych.

– Staramy się organizować jak najwięcej zajęć w tak szczególne dni, jak dzisiejszy. Gdyby nie pogoda, byłaby również możliwość spaceru po parku z przewodnikiem. Dzieci bardzo żywo reagują na figury dinozaurów, zwierzęta w zagrodzie i ptaki – informuje Iwona Skrypin prowadząca zajęcia w CEP.

Dzisiaj w zabawach edukacyjnych uczestniczyły dzieci z przedszkola numer 7 w Lubinie.
– Bardzo lubię tutaj przychodzić, mógłbym codziennie. Dzisiaj rozmawialiśmy o dinozaurach i układaliśmy puzzle – opowiada pięcioletni Miłosz.

Zarówno leżakowanie, jak i wędrówka po parku z przewodnikiem są bezpłatne. Na tę drugą atrakcję trzeba się wcześniej umówić z pracownikami Centrum Edukacji Przyrodniczej.


POWIĄZANE ARTYKUŁY