Sensacja w drugiej lidze

18

Jeszcze trzy tygodnie temu w nagrodę za swoją aktywność pojechali na specjalne zaproszenie od firmy Nike na zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej. Kolejną nagrodą był awans do drugiej ligi Playarena Lubin.pl, w której od tamtego czasu odnieśli osiem kolejnych porażek. Wczoraj w końcu udało im się przełamać feralną serię i pokonali aktualnego wicelidera Forzę B 10:8!

Wydawało się, że faworyt tego spotkania może być tylko jeden, czyli zespół Kamila Starosteckiego, który w tym sezonie zdobył już 72 punktów. Na przeciw nich stanął najsłabszy zespół drugiej ligi ale także najaktywniejszy, który nie boi się podejmować żadnych wyzwań. Jako pierwsi na prowadzenie w 16. minucie po bramce Karola Rozmiarka wyszedł Górnik, jednak po kilku minutach było już 2:1 dla faworyta. Równie szybko odpowiedzieli jednak Górnicy i po 25 minutach ponownie zameldowali się na prowadzeniu. Tym razem 3:2. Końcówka pierwszej połowy to jednak Bielec Show, który strzela dwie bramki i daje prowadzenie po pierwszej części gry swojemy zespołowi.

Druga połowa to podobnie jak i pierwsza bardzo wyrównana gra, w której kluczową rolę odegrał Karol Rozmiarek – strzelec trzech bramek, który poprowadził ostatecznie do zwycięstwa swój zespół. Ostatecznie Górnik Lubin pokonał Forzę B 10:8 i zainkasował swoje pierwsze trzy punkty na drugoligowym szczeblu. Kolejną szansę na zdobycz punktową zawodnicy Dariusza Bojczuka będą mieli już dziś, ponieważ zmierzą się o godzinie 18:00 z liderem drugiej ligi – Plantatorem.