Ścigali się na basenie

40

Na basenie Wodnik w Ścinawie odbyły się zawody pływackie. Jak co roku chętnych nie brakowało. Z tego powodu, wyjątkowo, zawody odbędą się raz jeszcze 15 sierpnia.

Do rywalizacji zgłosiło się aż 80 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach.

W kategorii klas IV, V, VI wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Kacper Lisik z Lubina, drugie – Adam Rumiński ze Ścinawy, a trzecie – Miłosz Pietryszyn z Wołowa. Wśród dziewcząt najlepsza była Katarzyna Trzos ze Ścinawy, drugie miejsce zajęła Anna Rzeszutko z Rzeszowa, a trzecie przypadło Julii Machoń z Chocianowa.

W kategorii gimnazjaliści wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Szewczyk ze Ścinawy, drugie – Michał Barowicz ze Ścinawy, a trzecie – Maciej Tomczak również ze Ścinawy. Wśród dziewcząt zwyciężyła Monika Kotwas z Obory, druga była Marta Jaworska z Lubina, a trzecie miejsce zajęła Iga Wiśniewska z Lubina.

W kategorii 17-30 lat wśród mężczyzn pierwszy był Jacek Szymański z Lubina, drugie miejsce zajął Karol Holdenmajer ze Ścinawy, a na trzeciej pozycji uplasował się Krystian Nauka ze Ścinawy. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Alicja Wiśniewska z Lubina, a drugie Mirela Machoń z Chocianowa.

W kategorii 31 i więcej wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Maciej Rumiński ze Ścinawy, drugie – Robert Kulpa z Lubina, a trzecie – Piotr Moliński ze Ścinawy. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Stasiak z Chocianowa, drugie miejsce zajęła Justyna Piegza z Lubina, a trzecie Dorota Berdzik ze Ścinawy.

W sztafecie rodzinnej zwyciężyła rodzina Rumińskich ze Ścinawy, a za nimi uplasowała się rodzina Machoń z Chocianowa.

Puchar burmistrza w tym roku zdobył Szymon Golczyk z Zielonej Góry. Co ciekawe siedem lat temu udało mu się po raz pierwszy wywalczyć tę nagrodę.

Podczas zawodów, które odbędą się 15 sierpnia, będzie jeszcze jedna kategoria pływacka, a mianowicie maraton na tysiąc metrów.