Rzuć tekstem i przyjdź na darmowe warsztaty

760

– Młodzież nie zagląda do ośrodków kultury, bojąc się tej instytuacjonalości. Ja chciałabym przełamać tę barierę, a w CDT mamy ku temu idealne warunki – podkreśla pochodząca z Lubina piosenkarka Joanna Lacher-Mikityn, zachęcając młodzież z naszego powiatu i nie tylko na darmowe warsztaty pisarsko-muzyczne „Rzuć tekstem”.

Zajęcia adresowane są do młodzieży w wieku od 13 do 18 lat, które lubią pisać, ale do tej pory robiły to do szuflady i nie miały okazji podzielić się swoimi tekstami. To również propozycja dla tych, którzy lubią śpiewać i chcą rozpocząć swoją przygodę z YouTube.

– Naszym celem jest stworzenie grupy, która wspólnie napisze tekst piosenki i zaśpiewa wymyślony refren do muzyki, stworzonej specjalnie na te warsztaty w warszawskim studiu Elvis van Tamto. Wasze pomysły zostaną opracowane przez profesjonalnych muzyków. Zwrotki zaśpiewa zawodowa piosenkarka, a partie instrumentalne dograją doświadczeni muzycy – zachęca organizatorka.

Podczas warsztatów młodym artystom będzie towarzyszyć kamera, a zarejestrowany materiał zostanie przekształcony w gotowy teledysk, który zostanie udostępnimy na YouTube.

– To niepowtarzalna szansa na twórczą zabawę i zdobycie cennego doświadczenia w tworzeniu muzyki! Nie przegapcie tej okazji, zgłoście się już dziś i rzućcie swoim tekstem – zachęca Joanna Lacher-Mikityn.

Zajęcia będą się odbywać w Centrum Działań Twórczych w Lubinie. Poniżej harmonogram:

21.09 – 12.00 – 18.00 – napiszemy tekst,

27.09 – 16:00 – 20:00 – rozśpiewamy się,

28.09 – 11:00 – 15:00 – nagramy refren.

Zapisy pod numerem telefonu: 669 359 656 lub mailowo: joannalacher@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona.

Osoby, z którymi będzie można stworzyć piosenkę:

1. Emilia Kisielewska – zawodowa copywriterka, redaktorka, pisarka opowiadań fantastycznych oraz autorka kilku tekstów zespołu Percival a teraz Joanny Lacher. Jeden z jej tekstów znalazł się  piosence „Damy i Rycerze”, która otwiera Sportowe Gale Rycerskie organizowane przez Stowarzyszenie Nowa Era.

21 września poprowadzi dla Was warsztaty, na których opowie czy z pisania można zarabiać i jak pisać na zamówienie. To pod jej okiem wspólnie napiszecie tekst do gotowego materiału muzycznego.

2. Daniel Potasz – producent muzyczny. Współtwórca legendarnej grupy „Moonlight”. Obecnie właściciel profesjonalnego studia nagrań Elvis Van Tamto w Warszawie. Realizuje dźwięki do wielu produkcji teatralnych. W jego studiu powstają różne albumy muzyczne oraz audiobooki. Dla projektu “Rzuć tekstem” skomponuje profesjonalny podkład i dokona mixu i masteringu gotowego materiału.

3. Joanna Lacher-Mikityn – piosenkarka pochodząca z Lubina. Nagrała 11 płyt z zespołem Percival. Współtworzyła muzykę do gry Wiedźmin III Dziki Gon. Jej głos słyszeliśmy w czołówce serialu “Korona Królów, Piastowie”, “Jak Zostałem Gangsterem”. Swoje folkowe doświadczenie dzieliła z hip hopowcami. Między innymi z Donatanem – mając swój udział w diamentowej płycie „Równonoc”. W 2018 roku reprezentowała Polskę na Festiwalu Kultur w Chinach. Poprowadzi dla Was warsztaty głosu i przygotuje do nagrania wspólnie napisanego refrenu. Zaśpiewa też Wasz tekst, który napiszecie na warsztatach.

4. Kamila Wasiak-Cichosz – muzykoterapeutka i wiolonczelistka z wieloletnim stażem pracy w Filharmonii Koszalińskiej. Współpracowała z wieloma artystami muzyki klasycznej i rozrywkowej na scenach Polski i za granicą. Gra także na instrumentach smyczkowych etnicznych, ludowych. Jest muzykiem sesyjnym w różnych zespołach.

5. Andrzej Mikityn – perkusista z ponad 20- letnim doświadczeniem. Grywał w wielu składach lubińskich zespołów. Współtworzył wiele albumów: m.in. Z Percivalem Schuttenbachem. Odnajduje się w każdym stylu muzycznym.

6. Kamil Rogiński – multiinstrumentalista i lutnik. Jego barwne kolekcje instrumentalne słyszycie nie raz w muzyce filmowej. Ma na koncie produkcje muzyczne do takich filmów jak: „Akademia Pana Kleksa”, „Witcher III-Gra karciana Gwint”, „Korona Królów”, „Republika dzieci” i wiele innych.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „ZRÓB(MY) KULTURĘ! Diagnoza i rozwój inicjatyw lokalnych w Powiecie Lubińskim”, organizowanego przez Centrum Dziańa Twórczych w Lubinie, a finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dom Kultury+ Edycja 2024.


POWIĄZANE ARTYKUŁY