Rywale Zagłębia w LM – Herning-Ikast

139

Tegoroczny zwycięzca EHF Ligi Europejskiej oraz brązowy medalista ligi duńskiej, który podobnie jak Zagłębie dostał się do Ligi Mistrzyń, poprzez przyznanie dzikiej karty. Herning-Ikast to kolejny i ostatni z opisywanych przez nas rywali Miedziowych w elitarnych rozgrywkach.

Dla Dunek będzie to kolejna wizyta w hali RCS. W sezonie 2018/19 Herning-Ikast było rywalem aktualnego mistrza Polski w European Cup. W pierwszym spotkaniu lubinianki przegrały różnicą 12 bramek, w rewanżu wygrały pięcioma bramkami i ostatecznie pożegnały się z europejskimi pucharami.

Największymi gwiazdami Ikast są: rozgrywająca reprezentacji Norwegii – Stine Skogrand, reprezentantka Czech Marketa Jerabkova oraz skrzydłowa reprezentacji Danii – Emma Friis, która w Wiedniu odebrała nagrodę za najlepsza skrzydłową sezonu w Europie. Warto również zwrócić uwagę na duński diament 18-letnią Julie Scaglione, która została wybrana najlepszą młodą zawodniczką ligi duńskiej.

Herning-Ikast to jedna z najbardziej utytułowanych duńskich drużyn, mająca na swoim koncie cztery mistrzostwa kraju, sześć wicemistrzostw oraz trzynaście brązowych medali, do tego osiem Pucharów Danii.

Rywalki Zagłębia święciły także triumfy na arenie międzynarodowej: dwukrotnie triumfowały w Lidze Mistrzyń, dwukrotnie w Pucharze EHF i Pucharze Zdobywców Pucharów oraz w ubiegłym sezonie w EHF Lidze Europejskiej.

Zagłębie z Herning-Ikast zmierzy się 21 października w Danii oraz 13 stycznia w Lubinie.