Ruszyły zapisy na Letni Szlak Badacza Przyrody

284

Wakacje coraz bliżej, dlatego lubińskie zoo rozpoczęło zapisy na Letni Szlak Badacza Przyrody – na razie tylko na lipiec.

Letni Szlak Badacza Przyrody przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat i będzie trwał pięć dni: od 8 do 12 lipca w godzinach 10-12.

– Codziennie przez cały tydzień poznawać będziemy pracowników i ich zadania w poszczególnych zespołach, m.in. ogrodników, opiekunów zwierząt – zachęcają do udziału w zajęciach pracownicy Ogrodu Zoologicznego w Lubinie.

Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 534 979 776.


Szczegóły poniżej:

LETNI SZLAK BADACZA PRZYRODY 2024 – LIPIEC 8-12.07.2024r.*

Poniedziałek – ogród

Uczestnicy poznają pracę ogrodnika, przejdą szkolenie w brygadzie ogrodników naszego zoo. Pomogą w plewieniu, sadzeniu i podlewaniu roślinności w ogrodzie.

Wtorek – owady, płazy, gady

Uczestnicy zapoznają się z gromadą owadów, nauczą się rozpoznawać poszczególne ich grupy oraz stworzą własne terrarium. Nauczą się również podstaw opieki nad płazami i gadami.

Środa – zwierzęta gospodarskie

Uczestnicy dowiedzą się jakie obowiązki ma opiekun zwierząt w zoo i spróbują swoich sił w zagrodzie zwierząt wiejskich, m.in. przy kozach, owcach oraz drobiu.

Czwartek – ptaki

Uczestnicy poznają pracę opiekuna ptaków od kuchni oraz cechy poszczególnych ptasich osobników mieszkających w zoo, a także zagrają w ornitologiczne bingo.

Piątek – zwierzęta wymarłe

Uczestnicy spróbują swoich sił w paleontologii, a to, co uda im się wydobyć ze „skały”, zabiorą ze sobą do domu.


POWIĄZANE ARTYKUŁY