Ruszyły zapisy na Dolnośląski Festiwal Nauki

609

Są zajęcia dla maluchów, są też dla młodzieży – dziś ruszyły zapisy na kolejną już lubińską odsłonę Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Chęć udziału w zajęciach mogą składać placówki edukacyjne z całego regionu.

O tym jak zaplanować podróż, o robotach przyszłości, które być może zmienią naszą przyszłość, o sztucznej inteligencji, a także o ptakach i różnych robakach – tematyka festiwalu jest bardzo różna.

Festiwal, jak co roku, organizuje Centrum Kultury Muza, przy współorganizacji Uczelni Jana Wyżykowskiego. Dodatkowo partnerami są: lubiński Ogród Zoologiczny oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu. Festiwal potrwa dwa dni – 17 i 18 października.

„Liczymy, że w myśl hasła tegorocznego Festiwalu „Nauka porusza”, poruszymy Waszą wyobraźnię i zachęcimy Wasze umysły do zgłębiania ciekawostek otaczającego nas świata. W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwadzieścia trzy wyjątkowe spotkania. Festiwal rozpocznie niesamowity pokaz The Rubber Duck Show przygotowany przez Heweliuszy Nauki (youtuberów), który zajął trzecie miejsce w konkursie „European Science Show Competition – Science Me! 2022 r. w Genewie!

Opowiemy Wam, jak zaplanować podróż, jak zostać naukowcem i kim był Leonardo Da Vinci.Przybliżymy Wam zasady pierwszej pomocy. Tylko u nas odwiedzicie mobilne laboratorium i pracownię wirtualnej rzeczywistości, a także doświadczycie bliskości nieba w przenośnym planetarium!Z nami doświadczenia chemiczne i fizyczne wydadzą się prostsze”

– zachęcają organizatorzy.

Zajęcia bądź wykłady, w zależności od tematyki, adresowane są do maluchów z klas początkowych szkół podstawowych, do nieco starszych uczniów, bądź nastolatków ze szkół średnich. Szczegółowy program można pobrać TUTAJ.

Zapisy przyjmowane są od 18 września do 16 października mailowo: marketing@ckmuza.pl lub telefonicznie: 76 746 22 70 w godz. 9:00 – 15:00. Wstęp jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.