Ruszyła sprzedaż biletów na Jesień Teatralną

2063

Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną Jesień Teatralną. Już teraz niektóre spektakle cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że wystawione zostaną po dwa razy. – Mamy w tej Jesieni wiele fantastycznych nazwisk i ciekawych teatrów, m.in. przyjadą do nas Magda Umer, Joanna Szczepkowska, Piotr Machalica, Katarzyna Herman, Mirosław Baka i wielu, wielu innych – wylicza Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor Centrum Kultury Muza.

Gabriela Mikityn i dyrektor Muzy Małgorzata Życzkowska-Czesak

To będzie już 11. Jesień Teatralna organizowana przez Centrum Kultury Muza. Oprócz przedstawień, zaplanowano też koncerty i wydarzenia towarzyszące.

W tym roku teatralna impreza rozpocznie się 6 października spektaklem „Przybora na 102” Magdy Umer i Mumio, a zakończy Dniem Kurtyny 14 grudnia i przedstawieniem „Małe zbrodnie małżeńskie” Art-Manii. W tym czasie pokazanych zostanie kilkanaście spektakli.

– Spektakle są bardzo różne, od takich, na których można się pośmiać i pobawić, do takich, które zostawiają trochę refleksji i niekoniecznie są łatwe i przyjemne – mówi dyrektor Małgorzata Życzkowska-Czesak.

– Tegoroczna edycja Jesieni Teatralnej jak zwykle jest zaplanowana z niezwykłą pieczołowitością, a spektakle niewątpliwie będą mieć znak jakości – dodaje Gabriela Mikityn z Centrum Kultury Muza, zapraszając między innymi na spektakl „Frida. Życie sztuka rewolucji”, inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. – Wielką popularnością już teraz cieszą się dwa tytuły: „Czarna komedia”, czyli farsa na bardzo wysokim poziomie oraz „Czworo do poprawki” z Katarzyną Herman, Piotrem Machalicą. Dwa razy zagra też u nas Joanna Szczepkowska. Myślę, że czekają na naprawdę niezwykłe wieczory – przyznaje.

Z pewnością najbardziej widowiskowym spektaklem będzie „Ożenek” Teatru Śląskiego z Katowic. To przedstawienie to 18 osób na scenie i wielkie, kolorowe widowisko, które zapiera dech w piersiach. A na scenie Grażyna Bułka, która w tamtym roku ze swoim monodramem „Mianujom mie Hanka” otrzymała nagrodę za najlepszy spektakl dekady w plebiscycie z okazji 10-lecia Jesieni Teatralnej.

Tak jak w latach ubiegłych, Jesieni Teatralnej towarzyszyć będzie Mała Jesień Teatralna, czyli przedstawienia dla dzieci i młodzieży.

– Dzieci i młodzież traktujemy równie poważnie, jak naszych dorosłych widzów. W tym roku przygotowaliśmy sześć tytułów, w tym dwa dla najnajów, czyli najmłodszych dzieci od 1. roku życia – to „Grajkółko” i „Dom” – dodaje Mikityn.

Jak zwykle nie zabraknie też koncertów. Będzie można posłuchać m.in. Pawła Domagały, Patrycjusza Gruszeckiego z jego nową, autorską płytą, zespołu Cisza Jak Ta, Sąsiadów, czyli grupy grającej szanty, oraz zespołu Poparzeni Kawą Trzy, który tworzą pracownicy RMF FM i Radia Zet, czyli m.in. Wojciech Jagielski i Jacek Kret.

– Nowością w naszym programie jest spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem – dodaje dyrektor Życzkowska-Czesak. – Udało nam się połączyć rozstrzygnięcie konkursu na film „50 sekund w kulturze”, który cały czas trwa – w tej chwili mamy kilka zgłoszeń, ale liczymy że będzie ich więcej – ze spotkaniem autorskim z Mariuszem Szczygłem, popularnym pisarzem, reportażystą, inicjatorem Polskiej Szkoły Reportażu. 23 listopada opowie o tym, o czym lubi najbardziej opowiadać, czyli o Czechach i o różnych śmiesznostkach oraz dziwnych zjawiskach w kulturze czeskiej.

Wydarzeń w ramach Jesieni Teatralnej jest jednak znacznie więcej. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu TUTAJ. Sprzedaż i rezerwacja biletów ruszyła wczoraj, czyli 2 września. Warto się pośpieszyć, bo jak zwykle rozchodzą się bardzo szybko. Niektóre przedstawienia, jak „Czarna komedia” i „Czworo do poprawki” od razu zostaną pokazane dwa razy. Wszystko wskazuje na to, że również „Raj dla opornych” pokazany zostanie dwukrotnie.

– Od razu przy negocjacjach z teatrami pytamy, czy będzie możliwość zagrania spektaklu dwa razy jednego dnia – przyznaje dyrektor Muzy.


POWIĄZANE ARTYKUŁY