Rozstrzygnięcie w V secie

19

Zespół Pawła Szabelskiego w ósmym spotkaniu I ligi siatkówki mężczyzn, pokonał Stal Nysę 3:2.

Pierwsza rozgrywka należała do gospodarzy, którzy wygrali 25:23. Wyróżniającym się zawodnikiem w szeregach lubinian był Łukasz Łapszyński, natomiast u gospodarzy prym wiódł Szymon Piórkowski (były zawodnik KS Cuprum Mundo Lubin). Niezbyt dokładna gra w polu zagrywki przyjezdnych spowodowała, że tę część spotkania wygrali miejscowi. Drugi set bez wątpienia należał do gości, którzy wygrali 25:13. Takim samym stosunkiem punktów podopieczni Pawła Szabelskiego rozgromili Nysę w trzeciej rozgrywce. Czwarta partia była już bardziej wyrównana. Ekipa Krzysztofa Wójcika deptała lubinianom po piętach. Przy stanie 20:20 ciężko było wskazać faworyta tego seta. Ostatecznie został nim zespół z Nysy, który wygrał 25:23. Tie-break, który zadecydował o losie spotkania, ułożył się po myśli podopiecznych Pawła Szabelskiego. Skuteczne ataki pozwoliły przyjezdnym wygrać seta 15:10 i cały mecz 3:2.

Jutro KS Cuprum po raz drugi zmierzy się z ekipą Nysy, tym razem w ramach IV rundy Pucharu Polski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 na terenie rywala lubinian.