Rozkład jazdy już nie feryjny, a wakacyjny

2715

Przez pandemię autobusy komunikacji publicznej nie kursują tak jak zazwyczaj. Powiat lubiński – na prośby mieszkańców – postanowił jednak uruchomić wakacyjny rozkład jazdy. Autobusy już wkrótce będą więc dojeżdżać do ogródków działkowych.

Od jakiegoś czasu powiatowe autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich kursują według feryjnego rozkładu jazdy. Ta wersja rozkładu wprowadzona została ze względu na pandemię i rządowe obostrzenia, które sprawiły, że uczniowie nie muszą dojeżdżać do szkół, a część dorosłych do pracy, bo pracują zdalnie.

Od 1 maja to się jednak zmieni, bo powiat lubiński, któremu podlegają Lubińskie Przewozy Pasażerskie, zdecydował się zaktualizować rozkład jazdy autobusów.

– Wprowadzenie wakacyjnego rozkładu jazdy, a tym samym umożliwienie dojazdu do ogródków działkowych, to reakcja na prośby, jakie trafiały do mnie od mieszkańców – mówi starosta lubiński Adam Myrda. – Mamy niestety pandemię i obowiązują nas obostrzenia, stąd zdajemy sobie sprawę, że podróżowanie czy wypoczynek poza Lubinem jest mocno ograniczony. Chcemy więc umożliwić mieszkańcom swobodny dojazd na działki, gdzie najczęściej mieszkańcy wypoczywają i spędzają swój czas wolny, a szczególnie właśnie w okresie pandemii – dodaje.

Wprowadzenie wakacyjnego rozkładu jazdy oznacza, że od maja ponownie jeździć będzie sezonowa linia nr 8 oraz uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 4 do przystanku Lubin Osiek – Działki Pętla.

Szczegółowy rozkład jazdy pasażerowie znajdą na przystankach oraz na stronie lubińskiego PKS-u.