Rowery przejadą ulicami miasta, będą utrudnienia

1668

Już jutro, 25 września, ulicami Lubina przejadą rowerzyści. Kierowcy powinni się przygotować na krótkie utrudnienia w ruchu. Można też po prostu przesiąść się na rower i przyłączyć do Zwykłego Niezwykłego Przejazdu Rowerowego.

Ten rajd, organizowany z okazji Dnia bez Samochodu, to tradycja w naszym mieście. Odbędzie się on już po raz 20. Rowerzyści wyruszą na ulice o godzinie 14 i zakończą swój przejazd o godzinie 15. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Rajd wyjedzie z rynku i przejedzie ulicami: Mieszka I, Niepodległości, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Kolejową, 1 Maja, Skłodowskiej-Curie, Kościuszki, Kilińskiego, znowu Mieszka I i wróci do rynku.

– Przepraszając za utrudnienia w ruchu kołowym, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności – mówi Marcelina Falkiewicz z Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Do Zwykłego Niezwykłego Przejazdu Rowerowego może przyłączyć się każdy, kto ma rower.

Dla 900 osób, które jako pierwsze pojawią się na miejscu startu rajdu, w rynku, jak zwykle przygotowano pamiątkowe koszulki. Organizatorzy imprezy starają się, by co roku były one w innym kolorze, tym razem postawiono na pomarańczowy.

Koszulki będą rozdawane od godziny 13.

Rowerzyści nie będą jechać szybko, tak by w rajdzie mogły wziąć udział także dzieci. Jest to bowiem wydarzenie skierowane do całych rodzin.

Jak zwykle każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Do wygrania będą między innymi rowery.