Rosjanki pokonane

11

Żeńska reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała w Kwidzynie ekipę Rosji, 30:22. Mecz odbył się w ramach kwalifikacji do Euro 2012. W kadrze biało-czerwonych wystąpiły Kinga Byzdra i Izabela Czarna.

Wynik meczu otworzyła rozgrywająca KGHM Metraco Zagłębie Lubin, Kinga Byzdra. A była zawodniczka miedziowej ekipy, Izabela Czarna broniła polskiej bramki jak lwica. Po 9. minutach rywalizacji, podopieczne Kima Rasmussena prowadziły 6:2, a do przerwy 15:14. Druga odsłona spotkania była dość wyrównana. W pewnym momencie rywalizacji, Polki prowadziły różnicą dwóch oczek, a po chwili było 25:20 dla biało-czerwonych. Do końca spotkania, to gospodynie prowadziły prym na parkiecie, choć nie raz ekipa Jewgienija Trefiłowa mogła podgonić wynik.

Ostatnie mecze w grupie rozegrają się w Podgoricy (Czarnogóra – Polska) i Togliatti (Rosja – Wielka Brytania). Polki, aby awansować muszą wygrać sześcioma bramkami.

POLSKA: Czarna, Baranowska –Stachowska 1, Polenz 3, Kudłacz 6, Koniuszaniec 4, Wojtas 6, Szwed, Stasiak 3, Repelewska 1, Kulwińska 2, Byzdra 4. Kary 8 min.

ROSJA: Sidorowa, Sedoikina – Postnova 3, Petrova 1, Davydenko 5, Vetkova 1, Shipilova 1, Marennikova 4, Turei, Khmyrova 3, Sen, Chernoivanenko, Bliznova 1, Kary 2 min.

Sędziowali: Jiri Opava, Pavel Valek (Czechy). Widzów 1300.