Romać: Mecz wcale nie był prosty

23

Trzy punkty dopisali na swoje konto podopieczni Pawła Szabelskiego po meczu 9. kolejki I ligi siatkówki mężczyzn. Lubinianie podejmowali ASP AVIA Świdnik. Mudno wygrało 3:0, a na wyróżnienie zasłużyli Łukasz Łapszyński oraz Szymon Romać, którzy niejednokrotnie zdobywali punkty po asie serwisowym.

W pierwszym secie lubinianie grali ze zmiennym szczęściem. Dość długo prowadzenie utrzymywali przyjezdni. Sytuacja zaczęła się zmieniać, kiedy Szymon Romać zdobył as serwisowy i Lubin przegrywał tylko 17:20. Później dwa błędy gości i as Łapszyńskiego dały stan remisowy 21:21. Miejscowi wyszli na prowadzenie i ostatecznie wygrali 25:21. Drugi set podopieczni Pawła Szabelskiego rozpoczęli asem serwisowym Romacia. Ten etap gry zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy wygrali 25:20. Kiedy wydawało się, że lubinianie również w trzecim secie osiągną swój cel dosyć łatwo, goście zaczęli się rozkręcać. Do samego końca obie ekipy zdobywały punkt za punktem. Lepsi ostatecznie okazali się miejscowi, którzy wygrali seta 28:26.

– Może wynik wskazuje na szybką wygraną trzy do zera, ale mecz wcale nie był prosty. Choć Świdnik nie zajmuje czołowego miejsca w tabeli, to dość ostro nam się postawił. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, aby odbudować się mentalnie i złapać swój rytm gry – skomentował Szymon Romać, zawodnik KS Curpum Mundo Lubin oraz MVP meczu przeciwko Świdnikowi.