Rolety czy żaluzje? Podpowiadamy jakie rozwiązanie wybrać

53

Gorące, letnie słońce? Wpadające wieczorem do sypialni światło miejskiej latarni? A może wścibskie, niepożądane spojrzenia sąsiadów i przechodniów? Jest wiele powodów, by zamontować eleganckie i praktyczne osłony okienne, wśród których największą popularnością nieustannie cieszą się tradycyjne żaluzje i rolety. Która z tych opcji będzie bardziej odpowiednia dla Ciebie? Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Ci w podjęciu najlepszej decyzji!

Żaluzje: aluminiowe i drewniane – to nadal może być modne!

Wiele osób do żaluzji nadal podchodzi z pewnym dystansem, nieustannie kojarząc je jako nieodzowny element wystroju peerelowskich mieszkań i zakładów pracy. Jest to jednak dość niesprawiedliwe. Z jednej strony, współczesne trendy w projektowaniu wnętrz garściami czerpią inspiracje z lat 70. i 80. XX wieku, a z drugiej – dzisiejsze żaluzje wewnętrzne to już nie tylko proste modele aluminiowe, ale także niezwykle eleganckie i stylowe drewniane!

Okazuje się, że pod względem designu żaluzje, takie jak żaluzje wewnętrzne Karnix, doskonale odpowiadają współczesnym trendom. Żaluzje aluminiowe znakomicie wyglądają we wnętrzach industrialnych czy loftowych, z kolei drewniane mogą stać się doskonałym dodatkiem do salonu urządzonego w stylu skandynawskim.

Ale żaluzje to nie tylko ciekawy wygląd! Dają one duże możliwości regulowania natężenia wpadającego do pomieszczenia światła słonecznego – można je nie tylko całkowicie podnieść, ale też wyregulować poprzez odpowiednie ustawienie listew. Co więcej, wykorzystane do produkcji żaluzji materiały chronią pomieszczenia przed zbyt intensywnym nagrzewaniem się. Polecamy na przykład żaluzje aluminiowe w sklepie karnix.pl.

Rolety i żaluzje wewnętrzne – czemu warto wybrać rolety?

Żaluzje mają wiele zalet, ale nie oznacza to, że rolety nie mogą być odpowiednim rozwiązaniem! W nowoczesnych wnętrzach z pewnością dobrze sprawdzą się zewnętrzne rolety drewniane, takie jak rolety drewniane Karnix. Ich dużą zaletą jest fakt, że praktycznie w żadnym stopniu nie wpływają one na wystrój wnętrza.

Z drugiej strony istnieje również wiele rolet wewnętrznych, które cechują się dużą funkcjonalnością. Trzeba tu wymienić choćby dwuwarstwowe rolety dzień-noc, które dają możliwość precyzyjnego regulowania nasłonecznienia wnętrza, oraz plisy okienne, przy pomocy których można zasłonić dowolną część okna. Takie rolety są pożądane przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim czy tradycyjnym.

Warto też zwrócić uwagę na rolety rzymskie, które – dzięki stylowym marszczeniom – elegancko prezentują się zarówno rozłożone, jak i wtedy, gdy są zwinięte.

Żaluzje i rolety: drewniane, aluminiowe czy tkaninowe – kup je w Karnix

Zarówno żaluzje, jak i rolety mogą być dobrym wyborem. Finalnie Twoja decyzja powinna być podyktowana wystrojem wnętrza, możliwościami regulacyjnymi, na jakich Ci zależy, oraz kwestiami finansowymi. Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, by zakupu dokonać w zaufanym, renomowanym sklepie, takim jak Karnix.


POWIĄZANE ARTYKUŁY