Rok zakończyli z medalami

150
Udane zakończenie roku zawodniczek i zawodników MKS Cuprum Lubin, którzy podczas Mistrzostw Polski na Dystansach i Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Tomaszowie Mazowieckim wywalczyli aż sześć medali, w tym dwa złote.

Klub Cuprum w zawodach reprezentowała grupa 12 zawodników. Seniorzy, młodzieżowcy, oraz zdolni młodzicy posiadający II klasę sportową. Start w mistrzostwach był zwieńczeniem przygotowań do pierwszej części sezonu. Reprezentanci Lubina przywieźli z Tomaszowa Mazowieckiego worek medali, bijąc przy tym sporo rekordów życiowych oraz nabierając cennego doświadczenia, zwłaszcza najmłodsi startujący.

Na dystansie 500 metrów Andżelika Wójcik wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski.
Powracająca do ścigania po przerwie Kaja Ziomek uplasowała się na 5. miejscu.
Wojciech Gutowski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wywalczył łącznie cztery medale: srebro na 500 m, złoto na 5 km, srebro na 1000 m i złoto na 1500 m. Natomiast Adrianna Kluk w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła brąz na 1500 m.

– Nie zwalniamy tempa. Krótka przerwa świąteczna i zaczynamy przygotowania do drugiej części sezonu. W lutym czekają nas dwie najważniejsze imprezy: Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Juniorów – mówi Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił na łyżwach klub zaprasza na zajęcia do  szkółki łyżwiarskiej. Treningi odbywają się na torze do jazdy szybkiej RCS we wtorki i czwartki ( w godz. 16:00-17:30) oraz w soboty (w godz. 10:30-12:00). Dołączyć można przez cały rok!