Rodzinna poradnia wraca z warsztatami

44

Specjalistyczna Poradni Rodzinna im. św. Joanny Beretty Molli w Lubinie w nowym roku szkolnym zaprasza rodziców na warsztaty, znów w formule stacjonarnej. Na pierwszy ogień przygotowała zajęcia dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. 

Fot. Julia M Cameron/Pexels

Pierwsze warsztaty zatytułowane są „W szkole po długiej przerwie – czyli jak pomóc dzieciom mierzyć się z codziennością po/w trakcie pandemii”.

– Wielu rodziców ma obawy, czy dziecko poradzi sobie w szkolnej ławce po tak nietypowym roku szkolnym jak ubiegły. Dla starszych dzieci przerwa od standardowego nauczania była naprawdę długa. Nic dziwnego zatem, że zastanawiamy się wszyscy, jak ułatwić powrót, jak złagodzić adaptację do warunków szkolnych, jak wspierać nie tylko rozwój intelektualny, ale także ten odstawiony na dalszy plan rozwój emocjonalny i społeczny. Właśnie dlatego organizujemy te zajęcia – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor poradni.

Spotkanie odbędzie się 30 września o godz. 17, w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie (ul. Wyszyńskiego 3). Poprowadzi je dr Beata Bochnia – terapeuta rodziny, pedagog, wykładowca akademicki, mama i babcia. Udział w warsztatach jest bezpłatny, odbywają się bowiem w ramach zadania publicznego finansowanego przez miasto Lubin.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, na zajęcia trzeba się zapisać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 697 672 275.