Rodzina rekonstruowana – jak to ugryźć?

80

Rodzina rekonstruowana, nazywana czasem patchworkową, powstaje, gdy w nowy związek wchodzą osoby mające za sobą rozstanie lub śmierć partnera. Dla nich organizowane są w Lubinie warsztaty mające pomóc w budowaniu rodzinnej relacji.

Warsztaty pt.  „Rodziny rekonstruowane – echo naszych czasów” poprowadzi dr Beata Bochnia, terapeuta rodziny, pracująca w nurcie terapii systemowej, pedagog, nauczyciel akademicki. 

Osoby żyjące w rekonstruowanej rodzinie doświadczają często różnych trudności: w układaniu relacji w nowej rodzinie, w ustalaniu, jak mają wyglądać relacje dzieci z mamą lub tatą po rozstaniu się rodziców, tak naprawdę w całym procesie tworzenia rzeczywistości nowej dla siebie, współpartnera i dzieci z poprzednich związków. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo złożone, jednak nie chcemy płakać nad przysłowiowym rozlanym mlekiem, lecz zaoferować konkretną pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują – wyjaśniają organizatorzy warsztatów.

Zajęcia zaplanowane są na piątek, 30 października, w godz. 16-20. Zaprasza na nie Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Jolanty Beretty Molli w Lubinie. Warsztaty zostaną przeprowadzone w siedzibie poradni, przy ul. Orlej 32.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba się zapisać pod numerem telefonu 697 672 275.