Rocket Fuel najlepsi

9

W sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Lubinie odbył się turniej koszykówki ulicznej. W zawodach udział wzięły drużyny z Wrocławia, Nowej Soli, Głogowa, Wschowy oraz drużyny lubińskie .

Organizatorzy turnieju: lubiński OSiR i Stowarzyszenie Miłośników Koszykówki byli bardzo zadowoleni z liczby drużyn, które zgłosiły się do turnieju – Widać, że koszykówka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w Lubinie, ale i całym regionie. To kolejny turniej, którego jesteśmy współorganizatorem i mam nadzieję, że kolejne będą jeszcze bardziej udane – powiedział Bogusław Machoś, presez SMK.

Po wstępnym losowaniu drużyny zostały podzielone na cztery grupy gdzie grały systemem każdy z każdym. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały po 2 pierwsze drużyny. Zwycięzcy spotkali się w półfinale, gdzie wrocławska drużyna NST pokonała Lubiński Wu Team 16:6. W drugim półfinale drużyna Rocket Feul z Nowej Soli pokonała, drużynę Czarnych Koni z Głogowa 16:11. W meczu o trzecie miejsce drużyna Wu Team pokonała, po bardzo zaciętym meczu, drużynę Czarnych Koni 16:15. W meczu finałowym drużyna Racket Feul pokonała drużynę NST 16:11.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Podczas turnieju rozgrywane były konkursy: w konkursie rzutów za 3 pkt. zwyciężył Piotr Chudzyński z drużyny NST, w konkursie wsadów wygrał Wojciech Rzeszowski z Nowej Soli, a najlepszym graczem turnieju został Krzysztof Cytrowski z drużyny Rackrt Feul. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.