Rezerwy Zagłębia w wojewódzkim finale Pucharu Polski

27

Praktycznie tylko pięć minut potrzebowali podopieczni Andrzeja Turkowskiego, by zapewnić sobie awans do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Po trafieniach na samym początku meczu Pakulskiego i Dudziaka rezerwy prowadziły 2:0, a w kolejnych fragmentach meczu bramki zdobyli jeszcze Siemaszko i Oko, dzięki czemu Zagłębie zameldowało się w finale.

Choć to Olimpia Kowary jeszcze gra w wyższej lidze to bez wątpienia faworytem starcia byli gospodarze, którzy w finale Okręgowego Pucharu Polski pokonali KGHM ZANAM Polkowice. Z resztą przedstawiciele tego zespołu również przyglądali się na własne oczy poczynaniom swoich niedawnych rywali, bo na trybunach ujrzeć mogliśmy m.in. dyrektora KS-u – Marka Staronia, trenera Enkeleida Dobiego czy zawodnika polkowickiego klubu – Wojciecha Galasa. Na trybunach stadionu górniczego można było zobaczyć także szkoleniowca I zespołu – Piotra Stokowca a także dyrektora Akademii KGHM Zagłębia – Krzysztofa Paluszka.

Wydawało się, że Olimpia, która już została praktycznie zdegradowana z III ligi postawi wyższe warunki lubinianom. Emocje jednak zakończyły się już po kilku minutach. Najpierw w pierwszej akcji Zagłębia piłkę do bramki wpakował Pakulski, a w 5 minucie wynik podwyższył Filip Dudziak. W kolejnych minutach gra na boisku się nieco wyrównała, jednak jeszcze przed przerwą podopieczni Andrzeja Turkowskiego podwyższyli na 3:0. Swoją zwyżkującą formę pokazał Artur Siemaszko, który w weekend zdobył trzy bramki w meczu Saltex IV ligi, a tym razem pokonał bramkarza z Kowar. Po przerwie lubinianie zdobyli jeszcze jednego gola, a jego strzelcem okazał się obrońca Damian Oko.

W finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim rezerwy Zagłębia Lubin zagrają z Foto Higieną Gać, która dziś dopiero po rzutach karnych wyeliminowała zwycięzcę Pucharu Polski w okręgu wałbrzyskim – Victorię Tuszyn. To oznacza, że w najbliższym czasie podopieczni Andrzeja Turkowskiego dwukrotnie zmierzą się z drużyną zza Oławy. Najpierw 31 maja w Gaci zagrają finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, a następnie niemal na pewno również w barażu o III ligę, który zaplanowany jest na 18 czerwca w Trzebnicy.

Zagłębie II Lubin – Olimpia Kowary 4:0 (3:0)