Rezerwy Zagłębia Lubin w II Lidze!

420

Dzień sukcesów w Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin. Najpierw „Miedziowi” wywalczyli Mistrzostwo Polski Juniorów, które daje im udział w Młodej Lidze Mistrzów, a teraz rezerwy pierwszej drużyny awansowały do II Ligi pokonując Górnika II Zabrze 5:1. Bramki zdobywali Mateusz Kizyma, Kacper Lepczyński, Jakub Sypek oraz dwie Patryk Kusztal.

Miedziowi wyszli na spotkaniu w jednym celu – zdobyć mistrzostwo III ligi i wywalczyć upragniony awans. Pierwszą bramkę dla rezerw zdobył Mateusz Kizyma już w pierwszych minutach gry. W 37. minucie świetne podanie Patryka Kusztala wykorzystał obrońca „Miedziowych” – Kacper Lepczyński. Bramkę na 3:0 Zagłębie zdobyło tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę spotkania. Świetną kontrę wyprowadzili gospodarze, podanie Jakuba Sypka na bramkę zamienił najlepszy strzelec drugiej drużyny – Patryk Kusztal.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał i lubinianie kontrolowali przebieg wydarzeń, jednak to Górnik pierwszy znalazł drogę do siatki. W 63. minucie Alan Lubański zdobył bramkę dobijając wcześniejszy strzał Korbeckiego. Zagłębie chciało szybko odpowiedzieć i już trzy minuty po stracie gola Patryk Kusztal obił słupek bramki gości. Co się nie udało w tamtym momencie, udało się chwilę później. Ponowny atak duetu Sypek – Kusztal i ten drugi w 73. minucie mija bramkarza i podwyższa prowadzenie Zagłębia. Dwie minuty „Miedziowi” kazali czekać kibicom na piątą bramkę, której autorem był tym razem Jakub Sypek.

W przyszłym sezonie druga drużyna KGHM Zagłębie Lubin podobnie jak pierwsza będzie występować na szczeblu centralnym.

Skład: 1. Weirauch – 2. Kłudka, 3. Rogalski, 4. Lepczyński, 5. Bogacz – 6. Kizyma, 7. Sypek, 8. Dudziński, 10. Więcek, 11. Hanc – 9. Kusztal

Rezerwowi: 12. Radziński, 13. Sobczak, 14. Borkowski, 15. Zając, 16. Siga, 17. Laskowski, 18. Chmarek