Reporterska opowieść w Kociołku Kultury

118

16 października w kościele pw. św. Jana Bosko w Lubinie odbędzie się 79. już spotkanie w ramach Salezjańskiego Kociołka Kultury. Tym razem jego gościem będzie Jolanta Krysowata-Zielnica, dziś wójt gminy Wińsko, którą lubinianie będą mieli okazję poznać z innej, reporterskiej strony.

Nim w 2014 r. została wójtem, Jolanta Krysowata-Zielnica pracowała jako dziennikarka i reżyserka filmów dokumentalnych. Jej teksty, audycje radiowe i produkcje telewizyjne były wielokrotnie nagradzane w konkursach polskich i europejskich. Za książkę „Skrzydło anioła” w 2014 roku otrzymała nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Pracowała i współpracowała przez wiele lat m.in. z Polskim Radiem Wrocław, TVP i Telewizją Polsat.

– Tworzyła niesiona przekonaniem, że „cierpliwe oko zostanie nagrodzone”. Sama o sobie mówi, że zawsze uprawiała dziennikarstwo, „w którym o coś chodziło”. Na październikowym Kociołku zaprezentuje swój film „Zmartwychwstania miało nie być”, dotykający spraw, które wywołują rozpacz, cierpienie, ale też pokazujący cud wewnętrznej przemiany człowieka. Po projekcji zapraszamy do dyskusji przy kubku dobrej kawy – zachęca organizator spotkania, dr Zbigniew Rudnicki.

Początek spotkania o 18.30, w sali teatralnej pod kościołem pw. św. Jana Bosko w Lubinie.