Remontują zniszczoną drogę powiatową

3432

80 tysięcy złotych pochłonie trwający właśnie remont dwóch najbardziej zniszczonych odcinków drogi powiatowej łączącej Ścinawę z Ręszowem. Inwestycja to efekt owocnych konsultacji Starostwa Powiatowego w Lubinie ze ścinawskim samorządem.

Prace remontowe polegają na sfrezowaniu nierówności oraz położeniu nowej warstwy asfaltowej na newralgicznych fragmentach jezdni. Mowa o dwóch zakrętach na drodze powiatowej nr 1222D w pobliżu danej cegielni. Wykonawcą zadania jest przedsiębiorstwo robót inżynieryjno-drogowych Kamadex Sp. z o.o. 

– Kilkukrotnie, również z inicjatywy radnego Zbigniewa Krasa, który jest mieszkańcem Ręszowa, monitowaliśmy u zarządcy drogi o podjęcie prac naprawczych. W działaniach wspierała nas radna powiatowa Dominika Chomont-Parzyńska, ponieważ droga w tym miejscu, a szczególnie na zakrętach była naprawdę w złym stanie i wymagała remontu – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

– Przypomnę, że od niedana dwa razy dziennie przejeżdża tą trasę bezpłatny autobus linii 112 relacji Lubin-Ścinawa. Wykonawca przystąpił sprawnie do działania, a prace naprawcze i związane z nimi utrudnienia w ruchu potrwają zaledwie kilka godzin – dodaje.

Fot. scinawa.pl