Remont Jana Pawła II zakończony. Ruch odbywa się normalnie

2884

Końca dobiegł pierwszy etap modernizacji ul. Jana Pawła II w Lubinie. Od weekendu ruch samochodowy odbywa się tam już normalnie, a od jutra znowu zaczną tamtędy kursować autobusy lubińskich przewozów pasażerskich. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 3,2 mln zł, jakie miastu udało się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Do końca tego tygodnia remont powinien być już w stu procentach ukończony. Jedyne w czym nam przeszkodziła pogoda, to oznakowanie poziome, czyli wymalowanie odpowiednich linii segregacyjnych. Wykonanie tych prac przewidziane jest na jutro. Od jutra powinna zacząć też działać sygnalizacja, która na tę chwilę funkcjonuje w systemie awaryjnym, czyli cały czas mamy pulsujące światło pomarańczowe – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Przypomnijmy, że remontem objęty był fragment ulicy Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Leszczynową do Jarzębinowej (na wysokości marketu Auchan), a także część ulicy Chocianowskiej – od przejazdu kolejowego do Bolesławieckiej, ale bez ronda.

W ramach inwestycji wymieniona została nie tylko nawierzchnia jezdni, ale wykonano też chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Ponadto wyremontowana została kanalizacja deszczowa, a na skrzyżowaniu z ulicą Wierzbową stanęła nowa sygnalizacja świetlna.

Był to pierwszy etap modernizacji ul. Jana Pawła II, który pochłonął łącznie 8 mln zł. 3,2 mln zł z tej kwoty pochodzi z dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta została pokryta ze środków budżetu miejskiego. Lubiński ratusz złożył już stosowne wnioski do Funduszu o dofinansowanie etapu drugiego, który zakłada remont odcinka jezdni od ul. Jarzębinowej do ul. Hutniczej.

Dodajmy też, że od jutra, czyli od wtorku 3 grudnia, przez ul. Jana Pawła II ponownie zaczną kursować żółte autobusy (linie 0, 1, 4, 5, 104,111).