Remis Zagłębia w Legnicy (FOTO)

12

Szczypiorniści Zagłębia Lubin zremisowali na wyjeździe w derbach regionu z Reflex Miedzią Legnica 33:33. Po pierwszej połowie prowadzili 17:14. Przez większą cześć spotkania wygrywali, jednak ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Legniczanie przegrywali z Zagłębiem od 3 do 48 minuty derbowego spotkania. A mimo to byli bardzo bliscy zwycięstwa. I pewnie odnieśliby je, gdyby choć trochę więcej zimnej krwi w końcowych minutach zachował Tomasz Fabiszewski.

Obie ekipy rozpoczęły mecz bardzo nerwowo. Mówi o tym wynik z 5 min. (1:2). Z atmosfery derbów szybciej otrząsnęli się goście, którzy powoli budować bramkową przewagę. W 13 min. zespół trenera Jerzego Szafrańca wygrywał już 8:4. Legniczanie doszli Zagłębie na dwie bramki (9:11 w 20 min.), ale pięć minut później przegrywali 10:15. Wtedy nastąpił kolejny zryw Miedzi. W efekcie w 27 min. przegrywała już tylko 13:15.

Początek drugiej połowy tradycyjnie już w tym sezonie, Miedź w meczach rozgrywanych w roli gospodarza, miała słabą. Po czterech minutach gry Zagłębie znów odskoczyło na pięć trafień (15:20 w 34 min.). Swata i Buchwalda wsparła lepszą grą reszta legnickiej ekipy, a przede wszystkim Artur Banisz, który odbił kilka ważnych piłek, w tym dwa karne wykonywane przez Piotra Obrusiewicza. To pozwoliło na doprowadzenie do remisu po 45-minutowym pościgu (27:27 w 48 min.).

Dwie minuty później Miedź po raz pierwszy w tym meczu prowadziła (28:27). Zespół trenera Piotra Będzikowskiego mógł powiększyć przewagę do dwóch trafień, ale Tomasz Fabiszewski zgubił stracił piłkę, a po chwili zarobił dwuminutową karę. Mimo to Miedź po raz drugi wyszła na prowadzenie (29:28 w 53 min.). Na dwie minuty przed końcem meczu było jeszcze 32:31 po trafienie z drugiej linii Piotra Swata, ale potem dwie bramki z rzędu zdobyli lubinianie. Na pół minuty przed końcową syreną do rzutu karnego podszedł Swat. A, że w tym elemencie gry był w niedzielny wieczór niezawodny, to derby naszego regionu zakończyły się podziałem punktów.

Reflex Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 33:33 (14:17)

Reflex Miedź: Banisz, Kryński – Paluch 1, T. Fabiszewski 4, Garbacz, Skrabania 2, Szabat 3, Swat 8, Piwko 3, Brygier 1, Buchwald 7, Boneczko 4.

Kary: 8 min.

Zagłębie: Świrkula, Malcher – Orzłowski, Stankiewicz 5, Rosiek 1, Tomczak 2, Paweł Adamczak 1, R. Fabiszewski 2, Kozłowski, Szymyślik 10, Piotr Adamczak 2, Klimczak, Obrusiewicz 10.

źródło: SportoweFakty.pl