Remis z wicemistrzem Białorusi

28

W drugim meczu, rozgrywanego w Szczecinie turnieju Baltica Summer Cup piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zremisowały z białoruskim BNTU-Belaz Mińsk 29:29 (15:17).

Baltica-Summer-Cup-2016

Mistrzynie Białorusi na prowadzenie wyszły przed upływem dziesiąte minuty meczu i utrzymały je do przerwy, na którą schodziły, wygrywając dwiema bramkami. Miedziowe tuż po przerwie doprowadziły do remisu i zacięty mecz zakończył się podziałem punktów. Aż 19 z 29 bramek dla Zagłębia zdobyło trio – Karolina Semeniuk, zdobywczyni siedmiu bramek oraz dwie Małgorzaty: Mączka i Buklarewicz, które zdobyły po sześć trafień.

W niedzielę o godzinie 10:00 podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zagrają o pierwsze miejsce z zespołem niemieckiej Bundesligi – VfLOldenburg.

BNTU-Belaz Mińsk – Metraco Zagłębie Lubin 29:29 (17:15)

Bramki BNTU-Belaz Mińsk: Hrakhouskaya 2, Mazgo 11, Hutava 1, Artisiukhovich 5, Kanawal 2, Arkuwe 1, Silitskaya 7

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Buklarewicz 6, Walczak, Grzyb 2, Semeniuk 7, Trawczyńska 2, Premowić 2, Mączka 6, Jochymek 1, Mairić 1, Belmas 1, Milojević.