Remis z mistrzem na koniec sezonu

496

Zagłębie Lubin zakończyło sezon 2022/2023 meczem na terenie nowego Mistrza Polski. W Częstochowie lubinianie zremisowali 1:1, a bramkę dla „Miedziowych” zdobył Tomasz Pieńko.

Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Początek spotkania należał do gospodarzy i obrońcy Zagłębia do spółki z Dioudisem mieli ręce pełne roboty. Swoją najlepszą i jedyną szansę w pierwszej odsłonie meczu miał Kurminowski, jednak piłkę po jego strzale wybronił Trelowski. Dalsza część tej odsłony gry to kontrola gry przez Raków.

Po zmianie stron gra się nieco ożywiła i coraz częściej do głosu dochodzili Miedziowi. Lubinianie atakowali i kolejno próbowali swoich strzałów Starzyński czy Kurminowski. W końcu wpuszczony w drugiej połowie Tomasz Pieńko potwierdził swoje wysokie umiejętności strzelając kolejną bramką w sezonie i wyprowadzając „Miedziowych” na prowadzenie. Radość Zagłębia nie trwała zbyt długo gdyż już trzy minuty później do wyrównania doprowadził Berggren.

Miedziowi zakończyli sezon na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Dla kibiców rozgrywki 22/23 będą się jednak kojarzyć z morderczą walką o utrzymanie. Teraz na zawodników czekają urlopy, a później przygotowania do kolejnego sezonu.

Raków: 12. Kacper Trelowski – 7. Fran Tudor, 24. Zoran Arsenić, 4. Strátos Svárnas – 17. Mateusz Wdowiak (62, 71. Wiktor Długosz), 8. Ben Lederman (70, 5. Gustav Berggren), 66. Giánnis Papanikoláou, 30. Władysław Koczerhin (82, 55. Szymon Czyż), 77. Marcin Cebula (62, 27. Bartosz Nowak), 23. Patryk Kun – 99. Fabian Piasecki (70, 21. Vladislavs Gutkovskis).

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek – 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović, 99. Łukasz Łakomy (46, 6. Tomasz Makowski), 18. Filip Starzyński (71, 7. Saša Živec), 9. Tornike Gaprindaszwili (56, 21. Tomasz Pieńko) – 90. Dawid Kurminowski.