Remis z Chorzowem

13

Dziś podopieczni Pavla Hapala walczą o 1/2 finału Pucharu Polski. Przeciwnikiem miedziowych jest utytułowany trzykrotny zdobywca tego trofeum, zespół Ruchu Chorzów. Do przerwy rezultat spotkania był remisowy, 1:1. W drugiej połowie oba kluby zdobyły jeszcze po jednej bramce i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Przed spotkaniem na murawę wybiegły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, które zaprezentowały kibicom zdobyty w Gdyni Puchar Polski 2013. Wraz z szczypiornistkami pojawiły się maskotki zespołu piłki nożnej i piłki ręcznej. Początek spotkania Zagłębia z Chorzowem, to w obu obozach rozpoznawanie rywala. W 10. minucie najbliższy strzelenia gola był Maciej Jankowski, który po ograniu obrońców Zagłębia uderzył w kierunku bramki Marka Kozioła. Piłka minimalnie minęła słupek. Ten sam zawodnik trzy minuty później nie zmarnował już okazji i zdobył pierwszą bramkę w meczu. Podopieczni Pavla Hapala częściej musieli cofać się na własne pole karne, a ekipa z Chorzowa co chwilę miała rzuty wolne i rożne. W efekcie czego z miedziowych po 30. minutach uszło nieco powietrze i na własne życzenie tracili piłkę. W 42. minucie pojedynku, Szymon Pawłowski dobiegł do lecącej w jego kierunku piłki i uderzył z impetem w światło bramki Peskovicia. Strzał okazał się na tyle celny, że dał Zagłębiu remis 1:1. Do przerwy utrzymał się właśnie teki rezultat.

Druga połowa zaczęła się już zdecydowanie lepiej dla miejscowych. Gola na 2:1 zdobył Kamil Wilczek, a chwilę później na trzecią bramkę dla miedziowych miał szansę Adrian Błąd. Zagłębie dostało skrzydeł i tym razem, to podopieczni Pavla Hapala częściej pojawiali się na połowie rywala. Pomimo ambitniejszej gry, gospodarze dali sobie strzelić drugą bramkę. Gola na 2:2 zdobył Łukasz Tymiński. Od 74. minuty, goście grali w osłabieniu. Za faul na Damianie Kowalczyku, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Arkadiusz Lewiński. Po dwóch połowach spotkanie zakończyło się remisem, 2:2. – Wyjazd na pewno będzie bardzo ciężki, ale zrobimy wszystko, aby awansować dalej – podsumował Kamil Wilczek, KGHM Zagłębie Lubin.

Zagłębie: Kozioł – Vidanov, Banaś, Godal, Costa – Bilek – Pawłowski, Jeż Wilczek, Cotra – Papadopulos

Rezerwa: Gliwa, Małkowski, Rakowski, Kowalczyk, Błąd, Rymaniak, Hanzel

Ruch: Pesković – Kikut, Stawarczyk, Baszczyński, Konczkowski -Lewiński, Malinowski, Zieńczuk, Smektała, Starzyński – Jankowski

Rezerwa: Kamiński, Tymiński, Chwastek, Panka, Janoszka, Kuświk, Sultes