Remis w Gliwicach

166

Kolejne spotkanie ligowe za zawodnikami Zagłębia Lubin. „Miedziowi” tym razem zremisowali 1:1 na wyjeździe z Piastem Gliwice. Bramkę dla lubinian zdobył Samuel Mraz, a dla Piasta trafił Jakub Świerczok.

Szybko na prowadzenie wyprowadził gospodarzy były napastnik Zagłębia – Jakub Świerczok. W 9. minucie przejął piłkę w środkowej strefie boiska, zobaczył, że Hładun jest daleko od bramki i nie zastanawiając się uderzył perfekcyjnie do bramki. Piast długo nie cieszył się z prowadzenia, gdyż Drażić świetnie dograł do Mraza, a ten zamienił podanie na gola. W pierwszej połowie była zdecydowana przewaga „Miedziowych”, ale nie udało się dorzucić kolejnego trafienia.

Najlepszą okazję w drugiej połowie na zdobycie gola miał Jakub Świerczok, który w 66. minucie z bliskiej odległości uderzył prosto w bramkarza Zagłębia. Druga odsłona spotkania miała bardziej wyrównany przebieg, jednak mecz zakończył się remisem.

Kolejne spotkanie „Miedziowych” to derby Dolnego Śląska ze Śląskiem. Mecz odbędzie się 11. grudnia w Lubinie.