Remis na Stadionie Zagłębia

59

Po dramatycznej pierwszej połowie i bardzo dobrej drugiej w wykonaniu Zagłębia Lubin, podopieczni Piotra Stokowca na własnym ternie zremisowali 2:2 z Wisłą Kraków. Podział punktów, a niewiele brakowało, aby gospodarze tej konfrontacji po długiej przerwie cieszyli się z kompletu punktów na własnym boisku.

20161031-pa3_3516

Dość niespodziewanie prowadzenie w tym spotkaniu objęli goście. W 14. minucie po składnej akcji bardzo dobry strzał oddał Petar Brlek. Chorwacki pomocnik wykazał się niezwykłą precyzją i z około 20 metrów pokonał Martina Polacka. Taki obrót sprawy zaskoczył podopiecznych Piotra Stokowca, którym ciężko było się przełamać. Mocny doping własnej publiczności podziałał jednak bardzo motywująco i w 45. minucie doczekaliśmy się bramki na 1:1. Jej autorem był kapitan miedziowych Arkadiusz Woźniak.

Druga połowa w wykonaniu gospodarzy była znacznie lepsza. Zagłębie zepchnęło rywali pod własne pole karne i w 49. minucie prowadziło 2:1. Na listę strzelców wpisał się po raz drugi Arkadiusz Woźniak, który oddał niezbyt silny strzał po ziemi. Odbita od słupka futbolówka wpadła do siatki Łukasza Załuska, niegdyś zawodnika szkockiego Celtic F.C. Miedziowi mieli sporo okazji do podwyższenia. Niestety dla nich, w 76. minucie szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych, którzy za sprawą Jakuba Bartosza doprowadzili do remisu 2:2. Wynik nie uległ już zmianie.

– Na pewno mamy niedosyt. Walczyliśmy wysokim pressingiem praktycznie cały mecz. Nie wygrywamy kolejnego spotkania u siebie – puentuje Arkadiusz Woźniak, napastnik KGHM Zagłębia Lubin.

KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1) Wisła Kraków

Bramki: Arkadiusz Woźniak 45, 49 – Petar Brlek 14, Jakub Bartosz 76

KGHM Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 23. Daniel Dziwniel – 7. Krzysztof Janus (46, 18. Filip Starzyński), 19. Filip Jagiełło (46, 20. Jarosław Kubicki), 28. Łukasz Piątek, 9. Arkadiusz Woźniak, 14. Łukasz Janoszka (77, 24. Jakub Tosik) – 13. Martin Nešpor.

Wisła: 24. Łukasz Załuska – 5. Boban Jović, 8. Alan Uryga, 4. Maciej Sadlok, 2. Rafał Pietrzak – 9. Rafał Boguski (68, 17. Jakub Bartosz), 10. Denis Popovič (82, 19. Tomasz Cywka), 21. Petar Brlek, 14. Zdeněk Ondrášek (69, 20. Mateusz Zachara), 88. Patryk Małecki – 23. Paweł Brożek.

żółte kartki: Janus, Todorovski – Uryga, Popovič.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 6281.